Defne Organik

1.07.2020

Hormonlu Gıdaların ZararlarıGıdaların üretiminde uzun ömürlü olması ve verimlilik artışı amacıyla kullanılan hormon ve katkı maddeleri, insan sağlığına ciddi tehditler oluşturabiliyor. Her yıl neredeyse 1.5 milyon insan, yalnızca tarım ilaçlarından zehirleniyor. Defne Organik, organik üretimin arttırılmasından ve hormonlu gıdaların üretiminin ve tüketiminin olabildiğince azaltılmasından yana. Bu sebeple de Defne Organik, bu tür gıdalara karşın, tamamen el yapımı ve organik ürünler satışa sunmakta. Bu blog yazımızda, hormonlu gıdaların insan sağlığına olan zararlarından söz edeceğiz.

Hormon kalıntılarının insan sağlığı açısından bilinen zararları, baş ağrısı, yorgunluk, uykusuzluk, alerjik deri reaksiyonları, egzama, obezite, tümoral oluşumlar, depresyon, kalp-damar rahatsızlıkları öne çıkar. Lakin maalesef bunlarla da sınırlı kalmaz. Defne Organik, bünyesinde barındırdığı ve barındıracağı hiçbir ürünün hormonlu olmasına müsaade etmez ve bununla beraber Defne Organik, hormonlu gıda üreten hiçbir kişi ve kuruluşu tasvip etmez. Defne Organik, sanal alemde ve reel alemde yalnızca organik tarımla üretilmiş ürünleri müşterilerine sunar.  Bu konunun üzerinde durulmasındaki amaç, güvenilebilirliğin minimuma indiği günümüzde, az da olsa güven kazanmaktır ve hormonlu gıdalar yerine Defne Organik ve Defne Organik gibi sadece organik ürün satışı yapan site ve dükkanlardan alışveriş yapmanızdır.Bu konu hakkında insanların bilinçlenmesi çok mühimdir. Hafife alınsa da hormonlu gıdaların zararları çok ciddidir. Üstelik pazaryerleri ve manavlarda hormonlu ürünler cirit atmakta. Defne Organik, yalnızca organik ürün barındırmakla beraber, bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı ve bilinçli olmanıza yardımcı oluyor.

Az evvel bahsettiklerimize benzer olarak, hormonlu gıdalar birçok kanser türüne karşı yatkınlığı arttırır, sürekli uykusuzluk hali, bitkinlik, tansiyon sorunları ve kardiyolojik hastalıklara yol açabilmektedir. Genellikle hormonlu gıdalar mevsimi haricinde üretilen meyve ve sebzelere uygulanmaktadır. Bu sebeple Defne Organik, mevsimi haricinde yetiştirilip satışa sunulmuş gıdaları tüketmemenizi tavsiye eder.

Hormonlu Gıdaların Bazı Zararları